Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 31/10/2017 08:53 AM
                   PNSC First Chance Meet 2017 - 29/10/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 11  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           10 Portsmouth N         3:25.87    3:16.63  
       45.01  1:34.74  2:33.79  3:16.63                                    
  2 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N              NT    3:28.96  
       50.63  1:42.14  2:44.54  3:28.96                                    
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N         2:49.70    2:50.45  
       37.03  1:20.71  2:11.98  2:50.45                                    
  2 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N         3:07.93    3:02.37  
       40.43  1:27.30  2:22.62  3:02.37                                    
  3 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq            3:19.72    3:15.70  
       41.59  1:35.15  2:33.20  3:15.70                                    
  4 Buzzard, Hannah           11 Gosport                   NT    3:35.53  
       48.64  1:42.78  2:47.94  3:35.53                                    
 -- Adolpho-Pugh, Jessica     11 Gosport                   NT         DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly
       48.43  1:43.33  2:44.20       DQ                                    
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayling, Amelia            12 Locks Heath          2:46.70    2:49.58  
       35.71  1:18.74  2:11.65  2:49.58                                    
  2 Goddard, Grace            12 Locks Heath          2:54.90    2:49.70  
       38.69  1:21.59  2:13.06  2:49.70                                    
  3 Day, Mia                  12 Locks Heath          3:02.40    2:50.45  
       38.50  1:24.16  2:12.29  2:50.45                                    
  4 Smith, Lily               12 Portsmouth N         3:03.35    3:00.93  
       42.06  1:29.03  2:19.93  3:00.93                                    
  5 Clark, Beau               12 Gosport              3:20.82    3:10.27  
       42.99  1:29.26  2:28.19  3:10.27                                    
  6 Russell, Abigail          12 Locks Heath          3:12.90    3:13.32  
       43.22  1:31.76  2:30.05  3:13.32                                    
  7 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N              NT    3:39.48  
       49.19  1:46.41  2:48.56  3:39.48                                    
 
Event 11  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N         2:47.22    2:42.61  
       34.51  1:17.42  2:04.87  2:42.61                                    
  2 Cooper, Madeline          13 Portsmouth N         2:52.51    2:43.41  
       34.55  1:16.58  2:06.14  2:43.41                                    
  3 Fenwick, Megan            13 WildernWaves         2:54.26    2:46.51  
       37.63  1:20.27  2:09.00  2:46.51                                    
  4 Edwards, Mary             13 Locks Heath          2:54.03    2:48.13  
       35.16  1:19.85  2:07.92  2:48.13                                    
  5 Richardson-Fitt, Ella     13 Locks Heath          3:00.15    2:57.61  
       41.00  1:25.23  2:18.19  2:57.61                                    
  6 Neal, Allana              13 Gosport              3:22.01    3:05.55  
       38.85  1:27.49  2:25.05  3:05.55                                    
  7 Davis, Beth               13 Gosport              3:23.69    3:18.79  
       44.95  1:37.16  2:31.75  3:18.79                                    
  8 De Bruijn, Victoria       13 WildernWaves         3:20.77    3:19.44  
       43.84  1:31.93  2:35.04  3:19.44                                    
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mack, Emma L              14 Portsmouth N         2:42.74    2:44.86  
       35.51  1:19.36  2:07.86  2:44.86                                    
  2 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N         2:53.81    2:46.08  
       37.55  1:20.92  2:06.78  2:46.08                                    
  3 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N         2:45.74    2:48.72  
       37.01  1:22.18  2:10.50  2:48.72                                    
  4 Marx, Alexandra           14 Portsmouth N         2:54.37    2:57.99  
       39.99  1:26.38  2:19.82  2:57.99                                    
 
Event 11  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churcher, Faye            15 Portsmouth N         2:29.04    2:30.19  
       32.04  1:10.02  1:55.85  2:30.19                                    
  2 Cogger, Charley           15 Ryde SC                   NT    3:28.41  
       54.62  1:45.06  2:47.74  3:28.41                                    
 
Event 12  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Finlay            10 Locks Heath          2:50.80    2:52.80  
       39.74  1:24.46  2:09.50  2:52.80                                    
  2 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N              NT    3:09.63  
       43.80  1:35.45  2:27.41  3:09.63                                    
  3 Emre, George              10 Portsmouth N         3:21.19    3:12.17  
       45.31  1:37.21  2:29.58  3:12.17                                    
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mumford, Joe              11 Dorking              2:43.20    2:40.87  
       37.41  1:18.64  2:00.47  2:40.87                                    
  2 Payne, Ethan              11 Portsmouth N         2:46.89    2:49.05  
       36.73  1:19.80  2:04.90  2:49.05                                    
  3 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N         3:01.50    2:54.54  
       40.71  1:26.19  2:12.67  2:54.54                                    
  4 Purssey, Logan            11 Gosport              3:00.33    2:57.66  
       40.74  1:27.23  2:14.38  2:57.66                                    
  5 Hurr, Judah               11 Portsmouth N         3:06.40    2:59.52  
       41.79  1:28.83  2:15.64  2:59.52                                    
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Joe               12 Ryde SC              2:41.19    2:41.19  
       36.99  1:19.91  2:03.18  2:41.19                                    
 
Event 12  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N         2:16.70    2:16.94  
       31.46  1:06.64  1:42.83  2:16.94                                    
  2 Larby, Thomas             13 Locks Heath          2:31.00    2:35.52  
       35.07  1:15.07  1:55.75  2:35.52                                    
  3 Battle, Lewis             13 Gosport              2:50.28    2:41.87  
       36.36  1:18.32  2:02.23  2:41.87                                    
  4 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N         2:46.48    2:43.52  
       36.59  1:18.34  2:02.31  2:43.52                                    
  5 Collins, Taylor           13 Locks Heath          3:06.06    2:44.00  
       36.57  1:19.13  2:03.45  2:44.00                                    
  6 Redpath, Michael          13 Gosport              2:53.18    2:45.34  
       39.06  1:22.99  2:06.42  2:45.34                                    
  7 Beaudro, Joshua           13 Locks Heath          2:39.90    2:47.63  
       37.83  1:21.08  2:05.79  2:47.63                                    
  8 Navarro-Barber, TJ J      13 Gosport              3:19.75    3:09.92  
       40.11  1:29.77  3:09.92  3:09.92                                    
 
Event 12  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoop, Jan                14 Locks Heath          2:17.80    2:20.73  
       31.26  1:07.71  1:44.95  2:20.73                                    
  2 Coffin, Glyn              14 Portsmouth N         2:43.07    2:22.98  
       32.59  1:09.26  1:46.54  2:22.98                                    
 
Event 12  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, William           17 Portsmouth N         2:01.45    2:01.54  
       28.34    59.92  1:31.42  2:01.54                                    
  2 Lowe, Daniel              20 Portsmouth N         2:03.71    2:01.87  
       28.78  1:00.15  1:30.73  2:01.87                                    
  3 Edge, Alexander           15 Portsmouth N         2:05.54    2:04.81  
       28.78  1:00.75  1:33.15  2:04.81                                    
  4 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N         2:05.47    2:08.95  
       30.18  1:03.96  1:37.76  2:08.95                                    
  5 Knight, Matthew           16 Portsmouth N         2:14.89    2:15.13  
       31.26  1:05.51  1:40.52  2:15.13                                    
  6 Carter, Jack              16 Ryde SC              2:17.49    2:15.47  
       30.71  1:05.26  1:40.67  2:15.47                                    
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           10 Portsmouth N           45.74      43.08  
  2 Day, Hannah                9 Portsmouth N           46.10      43.73  
  3 Rolls, Lexi               10 WildernWaves           45.14      43.79  
  4 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N           44.35      44.51  
  5 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N           46.50      45.76  
  6 Aris, Charlotte            9 Locks Heath            51.50      46.08  
  7 Niziolek, Ellie           10 WildernWaves           47.60      47.76  
  8 Cripps, Amelia            10 Gosport                58.32      52.00  
  9 Malam, Annabelle           9 Gosport                49.39      52.36  
 10 Nagy, Orsi                10 Gosport                50.80      53.90  
 11 Roostaei, Olya             9 Portsmouth N              NT      54.36  
 12 Stallard, Charlotte       10 Portsmouth N           53.06      54.44  
 13 Davis, Erin               10 Gosport                54.17      56.14  
 14 Stirling, Marna            9 Portsmouth N         1:03.61      58.48  
 15 Day, Layla                 9 Locks Heath            52.10      58.54  
 16 Russell, Emily             9 Locks Heath            58.80    1:07.88  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N           35.71      36.76  
  2 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N           40.07      41.53  
  3 Reed, Hannah              11 Portsmouth N           45.20      43.02  
  4 Cove, Leah M              11 WildernWaves              NT      45.61  
  5 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq              43.77      46.47  
  6 Adolpho-Pugh, Jessica     11 Gosport                46.12      46.54  
  7 Waite, Ella S             11 BJSS                      NT      46.99  
  8 Robinson, Amber           11 Gosport                54.00      48.48  
  9 Roostaei, Hadiyh          11 Portsmouth N              NT      50.82  
 10 Turner, Isobel            11 Gosport                49.00      51.42  
 11 Sidhu, Ruby               11 BJSS                      NT      56.68  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Amy                 12 Hamble Aq              36.23      35.52  
  2 Goddard, Grace            12 Locks Heath            35.16      35.63  
  3 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N           36.16      36.31  
  4 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq              40.60      36.81  
  5 Day, Mia                  12 Locks Heath            37.16      37.11  
  6 Ayling, Amelia            12 Locks Heath            36.01      37.47  
  7 Malam, Zoe                12 Gosport                38.09      37.88  
  8 Russell, Abigail          12 Locks Heath            41.21      42.78  
  9 Adamson, Grace            12 Portsmouth N           42.30      43.16  
 10 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N           51.38      48.77  
 11 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N           54.56      48.82  
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Madeline          13 Portsmouth N           33.64      34.69  
  2 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N           34.13      35.23  
  3 Critchley, Kelsey         13 Ryde SC                35.87      35.35  
  4 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N           35.41      35.42  
  5 Richardson-Fitt, Ella     13 Locks Heath            36.80      35.85  
  6 Summerton, Sophie         13 Hamble Aq              36.28      36.90  
  7 Wilson-Starr, Erin        13 Gosport                36.81      36.96  
  8 Edwards, Mary             13 Locks Heath            36.80      37.48  
  9 Fenwick, Megan            13 WildernWaves           37.82      37.67  
 10 De Bruijn, Victoria       13 WildernWaves           42.03      40.52  
 11 Bee, Jessica              13 WildernWaves           54.06      48.39  
 
Event 13  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churcher, Milly           14 Portsmouth N           33.77      33.89  
  2 Lamb, Shannon             14 Locks Heath            34.09      35.34  
  3 Elford, Louise            14 WildernWaves           37.60      36.78  
  4 Skeats, Charlie           14 WildernWaves           38.87      36.89  
  5 Marx, Alexandra           14 Portsmouth N           36.91      39.08  
 
Event 13  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiltshire, Trinity        16 Ryde SC                37.12      36.04  
  2 Munro, Jadie              15 Croydon Amph           35.11      36.14  
  3 Cruickshank, Mary         15 Croydon Amph           36.51      37.32  
 
Event 14  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dollamore, Joe            10 Gosport                49.03      47.52  
  2 Gayle, Christian          10 Portsmouth N           55.94      52.51  
  3 Emre, George              10 Portsmouth N           56.53      54.24  
  4 McCauley-Wright, Adam      9 Portsmouth N              NT      54.94  
  5 Sidhu, Jayden              9 BJSS                      NT    1:10.52  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N           47.53      46.14  
  2 Hurr, Judah               11 Portsmouth N           48.04      46.48  
  3 Snelgar, Luke             11 WildernWaves              NT      52.32  
  4 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N           55.98      53.59  
  5 Richardson-Fitt, Jacob    11 Locks Heath            58.10      57.33  
 -- Adams-Donohoe, Mason      11 Ryde SC                45.53         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N           48.02      47.19  
  2 Norris, Joshua            12 Locks Heath            50.90      52.16  
  3 Ibrahim, Dillan           12 Portsmouth N           57.08      55.22  
 -- Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N           48.76         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands
 
Event 14  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larby, Thomas             13 Locks Heath            41.02      41.45  
  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N           44.29      42.24  
  3 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N           44.00      43.84  
  4 Collins, Taylor           13 Locks Heath            48.03      46.91  
  5 Battle, Lewis             13 Gosport                50.59      47.12  
  6 Redpath, Michael          13 Gosport                52.25      48.01  
 
Event 14  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smoker, Jake              14 Hamble Aq              42.96      40.20  
  2 Taylor, Luke              14 Hamble Aq              49.89      50.88  
 
Event 14  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smoker, Archie            15 Hamble Aq              36.34      35.60  
  2 Carter, Jack              16 Ryde SC                38.34      37.79  
  3 Purssey, Lewis            15 Gosport                37.25      37.80  
  4 Griffiths, Alex           15 WildernWaves           43.37      41.05  
 -- Sheppard, Sam             15 Portsmouth N           32.19         DQ  
      4.4 Starting before starting signal
 
Event 15  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           10 Portsmouth N         1:44.32    1:43.52  
       48.57  1:43.52                                                      
  2 Day, Hannah                9 Portsmouth N         1:44.60    1:44.58  
       49.24  1:44.58                                                      
  3 Niziolek, Ellie           10 WildernWaves         2:07.64    1:52.34  
       52.89  1:52.34                                                      
  4 Smithson, Abigail         10 BJSS                      NT    1:59.29  
       54.81  1:59.29                                                      
  5 Stallard, Charlotte       10 Portsmouth N         2:04.99    2:00.65  
       56.60  2:00.65                                                      
  6 Davis, Erin               10 Gosport              2:09.02    2:01.20  
       58.19  2:01.20                                                      
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N         1:30.37    1:29.25  
       41.83  1:29.25                                                      
  2 Waite, Ella S             11 BJSS                      NT    1:43.66  
       49.45  1:43.66                                                      
  3 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N         1:46.77    1:48.64  
       51.03  1:48.64                                                      
  4 Deem, Rosie               11 Gosport              1:58.70    1:53.34  
       52.21  1:53.34                                                      
  5 Robinson, Amber           11 Gosport              2:02.10    1:56.39  
       55.40  1:56.39                                                      
  6 Roostaei, Hadiyh          11 Portsmouth N         2:19.99    2:10.04  
     1:01.95  2:10.04                                                      
 -- Elford, Emily             11 WildernWaves         2:29.01         DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands
       58.41       DQ                                                      
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goddard, Grace            12 Locks Heath          1:29.69    1:32.13  
       43.05  1:32.13                                                      
  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N         1:34.23    1:32.24  
       43.94  1:32.24                                                      
  3 Smith, Lily               12 Portsmouth N         1:34.47    1:32.49  
       44.30  1:32.49                                                      
  4 Malam, Zoe                12 Gosport              1:51.50    1:37.84  
       46.14  1:37.84                                                      
  5 Adamson, Grace            12 Portsmouth N         1:41.35    1:38.50  
       47.06  1:38.50                                                      
  6 Clark, Beau               12 Gosport              1:47.25    1:47.07  
       51.80  1:47.07                                                      
  7 Nagy, Nelli               12 Gosport                   NT    1:48.37  
       51.01  1:48.37                                                      
  8 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N              NT    2:02.48  
       58.04  2:02.48                                                      
 
Event 15  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N         1:30.12    1:26.06  
       40.67  1:26.06                                                      
  2 Cooper, Madeline          13 Portsmouth N         1:25.81    1:27.29  
       41.30  1:27.29                                                      
  3 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N         1:33.21    1:27.96  
       42.20  1:27.96                                                      
  4 Edwards, Mary             13 Locks Heath          1:27.34    1:28.08  
       41.04  1:28.08                                                      
  5 Parker, Lydia             13 Hamble Aq            1:30.03    1:29.35  
       42.95  1:29.35                                                      
  6 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N         1:29.76    1:30.62  
       42.66  1:30.62                                                      
  7 Pilton, Emily             13 WildernWaves         1:43.46    1:32.26  
       44.13  1:32.26                                                      
  8 Richards, Leah            13 WildernWaves         1:40.87    1:37.32  
       46.53  1:37.32                                                      
  9 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N         1:45.39    1:39.33  
       46.32  1:39.33                                                      
 10 Davis, Beth               13 Gosport              1:44.08    1:44.47  
       48.39  1:44.47                                                      
 11 Ibrahim, Iman `           13 Portsmouth N         2:23.96    1:57.98  
       56.62  1:57.98                                                      
 12 Cozens, Sofie             13 BJSS                      NT    2:13.62  
     1:02.50  2:13.62                                                      
 
Event 15  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N         1:25.51    1:25.29  
       40.89  1:25.29                                                      
  2 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N         1:27.49    1:30.48  
       43.06  1:30.48                                                      
  3 Cook, Leah                14 Hamble Aq            1:35.90    1:32.95  
       44.20  1:32.95                                                      
  4 Jarvie, Juliet            14 Locks Heath          1:35.49    1:33.11  
       42.92  1:33.11                                                      
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Chloe              15 Gosport              1:31.18    1:28.98  
       42.83  1:28.98                                                      
  2 Mills, Kelsey             16 Gosport              1:36.54    1:30.20  
       42.38  1:30.20                                                      
  3 Wiltshire, Trinity        16 Ryde SC              1:38.16    1:36.15  
       45.17  1:36.15                                                      
 
Event 16  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dollamore, Joe            10 Gosport              1:33.13    1:30.48  
       45.40  1:30.48                                                      
  2 Sheppard, Harry J         10 Ryde SC              1:32.13    1:31.45  
       45.09  1:31.45                                                      
  3 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N         1:39.56    1:37.77  
       49.10  1:37.77                                                      
  4 Emre, George              10 Portsmouth N         1:41.94    1:39.52  
       50.41  1:39.52                                                      
  5 Gayle, Christian          10 Portsmouth N         1:44.72    1:47.09  
       49.45  1:47.09                                                      
  6 Summerton, Harry           9 Hamble Aq            1:58.00    1:52.59  
       53.70  1:52.59                                                      
  7 O'Neill, Spencer           9 Portsmouth N         1:59.99    1:58.41  
       55.92  1:58.41                                                      
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Ethan              11 Portsmouth N         1:17.85    1:17.33  
       37.37  1:17.33                                                      
  2 Spencer, Thomas           11 Gosport              1:26.47    1:24.10  
       40.06  1:24.10                                                      
  3 Mumford, Joe              11 Dorking              1:21.18    1:24.36  
       41.16  1:24.36                                                      
  4 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N         1:36.45    1:30.76  
       44.49  1:30.76                                                      
  5 Hurr, Judah               11 Portsmouth N         1:35.59    1:35.57  
       47.40  1:35.57                                                      
  6 Purssey, Logan            11 Gosport              1:36.87    1:35.97  
       47.25  1:35.97                                                      
  7 Snelgar, Luke             11 WildernWaves              NT    1:39.21  
       47.88  1:39.21                                                      
 -- Parkes, Theodore          11 Portsmouth N              NT         DQ  
      6.5 Not on back when leaving the wall
       54.23       DQ                                                      
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winter, Logan             12 Portsmouth N         1:17.33    1:22.24  
       39.68  1:22.24                                                      
 
Event 16  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N         1:12.90    1:11.95  
       35.05  1:11.95                                                      
  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N         1:12.10    1:13.78  
       36.17  1:13.78                                                      
 
Event 16  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffin, Glyn              14 Portsmouth N         1:20.41    1:13.13  
       36.07  1:13.13                                                      
  2 Stoop, Jan                14 Locks Heath          1:13.35    1:14.89  
       36.89  1:14.89                                                      
  3 Smoker, Jake              14 Hamble Aq            1:20.61    1:17.21  
       38.08  1:17.21                                                      
  4 Taylor, Luke              14 Hamble Aq            1:39.82    1:38.29  
       47.47  1:38.29                                                      
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Daniel              20 Portsmouth N           59.32    1:02.56  
       29.90  1:02.56                                                      
  2 Edge, Alexander           15 Portsmouth N         1:06.06    1:06.14  
       32.37  1:06.14                                                      
  3 Smoker, Archie            15 Hamble Aq            1:07.48    1:09.76  
       33.51  1:09.76                                                      
  4 Fruin, Joshua             15 Portsmouth N         1:22.64    1:21.87  
       40.30  1:21.87                                                      
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           10 Portsmouth N           43.68      42.62  
  2 Rolls, Lexi               10 WildernWaves           47.07      43.40  
  3 Day, Hannah                9 Portsmouth N           45.47      46.40  
  4 Aris, Charlotte            9 Locks Heath            52.10      47.15  
  5 Niziolek, Ellie           10 WildernWaves           52.17      47.94  
  6 Malam, Annabelle           9 Gosport                46.00      48.68  
  7 Smithson, Abigail         10 BJSS                      NT      49.94  
  8 Morrow, Martha            10 Hamble Aq                 NT      50.55  
  9 Cripps, Amelia            10 Gosport                54.20      53.74  
 -- Stirling, Marna            9 Portsmouth N              NT         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N           35.33      36.42  
  2 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq              39.92      39.97  
  3 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N           41.30      40.69  
  4 Buzzard, Hannah           11 Gosport                43.55      43.60  
  5 Mowle, Verity             11 Portsmouth N           43.61      43.71  
  6 Reed, Hannah              11 Portsmouth N           51.67      48.40  
 -- Roostaei, Hadiyh          11 Portsmouth N              NT         DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayling, Amelia            12 Locks Heath            33.82      34.37  
  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N           36.82      36.99  
  3 Day, Mia                  12 Locks Heath            36.15      37.09  
  4 Goddard, Grace            12 Locks Heath            36.15      39.16  
  5 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                 NT      40.09  
  6 Clark, Beau               12 Gosport                43.18      40.78  
  7 Russell, Abigail          12 Locks Heath            40.62      42.97  
  8 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N              NT      51.03  
 
Event 17  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Madeline          13 Portsmouth N           34.58      33.07  
  2 Chalk, Ellie              13 BJSS                   35.14      33.10  
  3 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N           33.56      33.39  
  4 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N           34.48      33.43  
  5 Southey, Harriet          13 Guildford Ct           34.96      33.58  
  6 Edwards, Mary             13 Locks Heath            36.34      35.15  
  7 Stirling, Ava             13 Portsmouth N           36.44      35.42  
  8 Wilson-Starr, Erin        13 Gosport                37.69      36.53  
  9 Neal, Allana              13 Gosport                38.19      37.54  
 10 De Bruijn, Victoria       13 WildernWaves           44.87      43.99  
 11 Davis, Beth               13 Gosport                42.57      45.53  
 
Event 17  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mack, Emma L              14 Portsmouth N           32.67      34.56  
  2 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N           35.09      36.07  
  3 Elford, Louise            14 WildernWaves           37.16      38.01  
  4 Marx, Alexandra           14 Portsmouth N           37.03      38.10  
 
Event 17  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churcher, Faye            15 Portsmouth N           30.99      31.55  
  2 Mills, Rhyanna            18 Gosport                31.94      32.06  
  3 Mills, Kelsey             16 Gosport                35.54      36.32  
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Evyn               10 Portsmouth N           38.22      35.18  
  2 Norris, Finlay            10 Locks Heath            35.80      36.39  
  3 Dollamore, Joe            10 Gosport                37.41      36.55  
  4 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N           37.12      36.74  
  5 Gayle, Christian          10 Portsmouth N           40.48      37.89  
  6 McCauley-Wright, Adam      9 Portsmouth N           39.68      38.27  
  7 Emre, George              10 Portsmouth N           40.13      40.26  
  8 Summerton, Harry           9 Hamble Aq              45.09      44.56  
  9 Woodage, Sam               9 Portsmouth N              NT      46.08  
 10 O'Neill, Spencer           9 Portsmouth N           52.44      49.98  
 11 Sidhu, Jayden              9 BJSS                      NT      57.16  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N           37.97      36.19  
  2 Hurr, Judah               11 Portsmouth N           37.97      37.46  
  3 Valentine, Nathan         11 Portsmouth N           37.46      37.81  
  4 Snelgar, Luke             11 WildernWaves              NT      38.25  
  5 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N           41.42      39.19  
  6 Parkes, Theodore          11 Portsmouth N           46.62      46.95  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winter, Logan             12 Portsmouth N           32.67      32.39  
  2 Carter, Joe               12 Ryde SC                32.08      32.66  
  3 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N           34.27      34.04  
  4 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N           37.63      34.42  
  5 Norris, Joshua            12 Locks Heath            38.01      37.55  
  6 Ibrahim, Dillan           12 Portsmouth N           44.04      45.48  
 
Event 18  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N           29.90      29.50  
  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N           30.10      30.03  
  3 Battle, Lewis             13 Gosport                34.21      32.50  
  4 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N           33.80      33.93  
  5 Redpath, Michael          13 Gosport                36.71      34.42  
  6 Collins, Taylor           13 Locks Heath            34.88      34.98  
  7 Navarro-Barber, TJ J      13 Gosport                37.87      36.68  
 
Event 18  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoop, Jan                14 Locks Heath            28.08      28.04  
  2 Coffin, Glyn              14 Portsmouth N           28.77      28.83  
  3 Smoker, Jake              14 Hamble Aq              32.02      30.94  
  4 Taylor, Luke              14 Hamble Aq              37.42      37.96  
 
Event 18  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, William           17 Portsmouth N           26.49      25.67  
  2 Edge, Alexander           15 Portsmouth N           26.77      26.63  
  3 Smoker, Archie            15 Hamble Aq              27.08      27.76  
  4 Carter, Jack              16 Ryde SC                27.78      27.79  
  5 Purssey, Lewis            15 Gosport                29.23      29.05  
  6 Knight, Matthew           16 Portsmouth N           29.30      29.18  
  7 Griffiths, Alex           15 WildernWaves           32.64      31.54  
  8 Fruin, Joshua             15 Portsmouth N           33.66      33.04  
 
Event 19  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           10 Portsmouth N         1:20.39    1:19.76  
       38.02  1:19.76                                                      
  2 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N         1:38.55    1:23.32  
       39.51  1:23.32                                                      
  3 Niziolek, Ellie           10 WildernWaves         1:29.47    1:27.67  
       41.29  1:27.67                                                      
  4 Aris, Charlotte            9 Locks Heath          1:40.60    1:37.20  
       45.82  1:37.20                                                      
  5 Hill, Lucy                10 Hamble Aq                 NT    1:40.34  
       47.03  1:40.34                                                      
  6 Davis, Erin               10 Gosport              1:43.68    1:42.10  
       47.92  1:42.10                                                      
  7 Stallard, Charlotte       10 Portsmouth N         1:49.94    1:50.07  
       51.82  1:50.07                                                      
  8 Day, Layla                 9 Locks Heath          1:42.10    1:58.66  
       57.54  1:58.66                                                      
  9 Russell, Emily             9 Locks Heath          1:56.60    2:08.77  
       57.72  2:08.77                                                      
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N         1:09.16    1:09.75  
       33.10  1:09.75                                                      
  2 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N         1:14.42    1:13.62  
       35.32  1:13.62                                                      
  3 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq            1:21.48    1:21.80  
       38.66  1:21.80                                                      
  4 Mowle, Verity             11 Portsmouth N              NT    1:24.20  
       39.65  1:24.20                                                      
  5 Reed, Hannah              11 Portsmouth N         1:31.00    1:26.34  
       40.07  1:26.34                                                      
  6 Waite, Ella S             11 BJSS                      NT    1:28.85  
       42.47  1:28.85                                                      
  7 Adolpho-Pugh, Jessica     11 Gosport              1:31.90    1:28.98  
       43.72  1:28.98                                                      
  8 Cove, Leah M              11 WildernWaves              NT    1:29.61  
       42.19  1:29.61                                                      
  9 Deem, Rosie               11 Gosport              1:38.54    1:33.38  
       45.92  1:33.38                                                      
 10 Elford, Emily             11 WildernWaves         1:35.67    1:33.48  
       45.11  1:33.48                                                      
 11 Turner, Isobel            11 Gosport                   NT    1:36.63  
       46.18  1:36.63                                                      
 12 Buzzard, Hannah           11 Gosport              1:33.18    1:36.85  
       46.96  1:36.85                                                      
 13 Roostaei, Hadiyh          11 Portsmouth N         2:00.45    1:44.17  
       49.51  1:44.17                                                      
 14 Robinson, Amber           11 Gosport              1:53.45    1:45.09  
       49.36  1:45.09                                                      
 15 Sidhu, Ruby               11 BJSS                      NT    1:54.13  
       53.65  1:54.13                                                      
 
Event 19  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayling, Amelia            12 Locks Heath          1:06.54    1:08.65  
       33.42  1:08.65                                                      
  2 Goddard, Grace            12 Locks Heath          1:09.40    1:11.92  
       34.21  1:11.92                                                      
  3 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N         1:10.23    1:12.48  
       34.69  1:12.48                                                      
  4 Hill, Amy                 12 Hamble Aq            1:13.33    1:15.22  
       35.68  1:15.22                                                      
  5 Smith, Lily               12 Portsmouth N         1:14.63    1:15.65  
       36.49  1:15.65                                                      
  6 Malam, Zoe                12 Gosport              1:15.96    1:16.03  
       36.51  1:16.03                                                      
  7 Russell, Abigail          12 Locks Heath          1:15.81    1:21.11  
  8 Fogwill, Emily            12 Gosport              1:27.69    1:21.85  
       39.34  1:21.85                                                      
  9 Nagy, Nelli               12 Gosport              1:40.81    1:26.32  
       41.67  1:26.32                                                      
 10 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N              NT    1:35.89  
       44.04  1:35.89                                                      
 11 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N         1:44.80    1:43.21  
       48.16  1:43.21                                                      
 
Event 19  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Madeline          13 Portsmouth N         1:05.67    1:04.02  
       30.61  1:04.02                                                      
  2 Southey, Harriet          13 Guildford Ct         1:07.44    1:04.56  
       31.56  1:04.56                                                      
  3 Parker, Lydia             13 Hamble Aq            1:03.99    1:05.66  
       32.19  1:05.66                                                      
  4 Chalk, Ellie              13 BJSS                 1:05.83    1:06.14  
       31.57  1:06.14                                                      
  5 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N         1:05.42    1:06.37  
       32.03  1:06.37                                                      
  6 Stirling, Ava             13 Portsmouth N         1:09.90    1:08.56  
       33.66  1:08.56                                                      
  7 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N         1:09.69    1:09.12  
       33.50  1:09.12                                                      
  8 Fenwick, Megan            13 WildernWaves         1:09.63    1:09.89  
       33.70  1:09.89                                                      
  9 Pilton, Emily             13 WildernWaves         1:20.60    1:10.47  
       34.39  1:10.47                                                      
 10 Wilson-Starr, Erin        13 Gosport              1:11.42    1:10.84  
       34.05  1:10.84                                                      
 11 Critchley, Kelsey         13 Ryde SC              1:11.75    1:11.64  
       34.28  1:11.64                                                      
 12 Summerton, Sophie         13 Hamble Aq            1:09.25    1:13.54  
       34.26  1:13.54                                                      
 13 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N         1:25.65    1:20.51  
       37.96  1:20.51                                                      
 14 Davis, Beth               13 Gosport              1:24.26    1:26.96  
       41.43  1:26.96                                                      
 15 Cozens, Sofie             13 BJSS                      NT    1:41.68  
       46.11  1:41.68                                                      
 
Event 19  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churcher, Milly           14 Portsmouth N         1:04.57    1:06.16  
       32.17  1:06.16                                                      
  2 Jarvie, Juliet            14 Locks Heath          1:08.52    1:08.20  
       32.93  1:08.20                                                      
  3 Lamb, Shannon             14 Locks Heath          1:07.15    1:08.95  
       33.54  1:08.95                                                      
  4 Marx, Alexandra           14 Portsmouth N         1:07.56    1:09.75  
       33.48  1:09.75                                                      
  5 Skeats, Charlie           14 WildernWaves         1:13.34    1:10.95  
       33.94  1:10.95                                                      
  6 Elford, Louise            14 WildernWaves         1:10.75    1:11.08  
       34.42  1:11.08                                                      
 -- Mack, Emma L              14 Portsmouth N         1:06.79         DQ  
      4.4 Starting before starting signal
       32.86       DQ                                                      
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churcher, Faye            15 Portsmouth N         1:01.98    1:01.40  
       29.73  1:01.40                                                      
  2 Mills, Rhyanna            18 Gosport              1:02.72    1:03.46  
       30.62  1:03.46                                                      
  3 Davis, Chloe              15 Gosport              1:09.44    1:06.62  
       33.10  1:06.62                                                      
  4 Wiltshire, Trinity        16 Ryde SC              1:12.31    1:09.98  
       33.21  1:09.98                                                      
 
Event 20  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Finlay            10 Locks Heath          1:42.20    1:34.75  
       41.49  1:34.75                                                      
  2 Sheppard, Harry J         10 Ryde SC                   NT    1:44.80  
       46.41  1:44.80                                                      
 -- Emre, George              10 Portsmouth N         2:00.55         DQ  
      8.2 Arms not brought forward over the water
       55.65       DQ                                                      
 
Event 20  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Thomas           11 Gosport              1:34.27    1:31.73  
       41.26  1:31.73                                                      
  2 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N         1:40.38    1:34.38  
       43.65  1:34.38                                                      
  3 Mumford, Joe              11 Dorking              1:53.81    1:34.93  
       42.46  1:34.93                                                      
 
Event 20  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N         1:35.95    1:31.86  
       39.57  1:31.86                                                      
 
Event 20  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffin, Glyn              14 Portsmouth N         1:12.00    1:11.95  
       33.68  1:11.95                                                      
 
Event 20  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muro, Marco               17 Portsmouth N         1:01.50    1:00.18  
       28.01  1:00.18                                                      
  2 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N         1:07.06    1:08.44  
       31.05  1:08.44